Mihajlo Rostohar | 30. července 1878 – 5. srpna 1966

Psycholog Mihajlo Rostohar (30. července 1878 – 5. srpna 1966) se habilitoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a řadí se mezi zakladatele oboru v České republice.

Vernisáž výstavy, pořádané u příležitosti 140 let od narození Mihajla Rostohara, se uskuteční v úterý 11. září 2018 od 17 hod v přízemí hlavní budovy Filozofické fakulty UK (nám. Jana Palacha 2). Výstava bude k vidění do 30. 9. 2018.

Výstavu uvede dr. Helena Rožman, konzultantka Městského muzea Krško, která je zároveň kurátorkou výstavy. Přítomen bude velvyslanec Slovinské republiky J. E. pan Leon Marc, Rostoharovo příbuzenstvo, místostarostka obce Krško Ana Nuša Somrak, ředitelka Kulturního domu Krško Darja Planinc, vedoucí Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity v Lublani prof. Valentin Bucik a další vzácní hosté.

Ana Rostoharová, dcera Mihajla Rostohara, přečte několik básní věnovaných svému otci; do češtiny básně přetlumočí Lenka Kuhar Daňhelová. Tradičními slovinskými písněmi program obohatí slovinská umělkyně Melita Osojnik.

Autory textů jsou prof. Marko Polic z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity v Lublani a dr. Helena Rožman. Výstavu pořádá Kulturní dům Krško a Městské muzeum Krško ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK.

Podrobnosti události

Začátek události
11. 9. 2018 17:00
Konec události