Mezioborová diskuze o open science (nejen) na UK

Otevření na vlastní pěst | Mezioborová diskuze o open science (nejen) na UK

Cílem mezioborové panelové diskuze, která se uskuteční v rámci Týdne otevřeného přístupu 2019 v Kampusu Hybernská, je ukázat, že otevřenou vědu mohou praktikovat a leckdy praktikují sami akademici bez ohledu na to, zda je nebo není nařízena shora (univerzitou, poskytovatelem financí či zákonem), mnohdy dokonce bez dostatečné institucionální podpory. Akademici z různých fakult Univerzity Karlovy, kteří sami dělají vědu otevřeně, budou sdílet své zkušenosti s otevřeným publikováním a srovnají, jaká je praxe na jejich pracovištích a obecně v jejich oboru v České republice a zahraničí.

Účastníky diskuse budou prof. Jaroslav Flegr (PřF UK), dr. Eva Lehečková (FF UK), dr. Pavel Straňák (MFF UK) a dr. Michal Křen (FF UK).

Podrobnosti události

Začátek události
22. 10. 2019 18:00 - 22:00
Hybernská 4, Praha 1 (Kampus Hybernská)