Mary Queen of Scots Got Her Head Chopped Off

Významné panovnice, které se ve skutečnosti nikdy nepotkaly, odhalují do jaké míry bývá osobní život provázán s politikou. A to nejen v důvěrných rozhovorech, kdy jedna je vždy služkou té druhé, ale i v krátkých setkáních s ostatními, ať už je to skotský kazatel a zapřísáhlý odpůrce žen v politice John Knox, drzý hrabě Bothwell nebo okouzlující lord Darnley.

Zatímco Alžběta si snaží udržet ve všem chladnou hlavu a vždy spoléhá na rozum, Marie touží po velké lásce pevně rozhodnuta vládnout po boku milujícího muže. Její nezkrotná vášeň ji tak vede k manželství s pohledným, ale alkoholu holdujícím lordem Darnleym, jeho následné vraždě a ke vztahu s Bothwellem, hlavním strůjcem vraždy lorda Darnleyho. Slepě následující svoji vidinu lásky, Marie se zaplétá do víru intrik a přichází tak nakonec o vše, co je jí drahé: korunu, syna, království i svou hlavu.

Toto slavné postmoderní drama z pera skotské autorky Liz Lochhead začíná na dětském hřišti, kde také končí. Kromě živé hudby nabízí také také moderní tanec.

Poslední představení této významné skotské hry je v pátek 20. října 2017 v Divadle D21 v 19:30.

Podrobnosti události

Začátek události
20. 10. 2017 19:30 - 21:00
Místo konání
Divadlo D21, Záhřebská 21, Praha 2
Webové stránky
www.facebook.com/dtheatreworkshop
Organizátor
Eva Bilská
Typ události
Různé
Přílohy
Plakát