Longevity: Začátek konce stárnutí?

Přednášku Longevity: Začátek konce stárnutí? pořádá Inovační laboratoř UK ve čtvrtek 17. 6. 2021 od 17 hodin v Kampusu Hybernská. Přednáška bude úvodním setkáním celého cyklu akcí, jejichž cílem je seznámit studenty, ale i širší publikum se stále zásadnějším interdisciplinárním tématem longevity, vytvořit prostor pro diskusi a podnítit nové inovativní myšlenky a nápady.

Longevity = dlouhověkost je poměrně nové téma, které se ale dotýká celé společnosti a s ní i mnoha vědních oborů. Lidský život se prodlužuje. Co to ale pro společnost a budoucnost lidstva reálně znamená? Jak žít plný život i v pozdějším věku? Co pro to můžeme udělat už nyní? A především jaké jsou v tomto směru možnosti inovací? Na tyto otázky bude hledat odpovědi právě cyklus přednášek, diskusí a workshopů, které připravuje Inovační laboratoř UK.

Úvodní přednáškou provede Petr Šrámek – český inovátor a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti. Cílem přednášky je představit problematiku longevity, nastínit její vize a možnosti a představit, jaké jsou současné trendy a prostor pro inovace v této oblasti.

Registrovat se můžete zde.

Podrobnosti události

Začátek události
17. 6. 2021 17:00
Místo konání
Hybernská 4, Praha 1 (Kampus Hybernská)
Webové stránky
https://cppt.cuni.cz/CPPTN-310.html?news=12721&locale=cz
Organizátor
Inovační laboratoř UK
Typ události
Pro veřejnost, Různé