Lenka Krsová: Od pana Sponky k Johnnymu Silverhandovi: Inteligentní agenti a avataři nejen ve videohrách

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK zve na přednášku absolventky FF UK Lenky Krsové na téma „Od pana Sponky k Johnnymu Silverhandovi: Inteligentní agenti a avataři nejen ve videohrách“, která se bude konat 20. listopadu 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Lenka Krsová je datová analytička, doktorandka na Syracuse University School of Information Studies a herní designérka ve Warhorse Studios. Ve své přednášce otevře problematiku digitálních avatarů. My lidé máme unikátní vlastnost navodit autentický a leckdy i velmi hluboký vztah s technologiemi a neživými objekty, dokud vykazují alespoň minimální znaky inteligence. Digitální avataři v podobě člověka se víc a víc objevují v našich životech, od počítačových postav až po pomocníky při nakupování. Co ale dělá neživou bytost inteligentní? Jak s nimi vztah navazujeme? A co je dobré vědět pro jejich dobrý design?

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti.
K přednáškám se můžete připojit online přes MS Teams (kód místnosti Q6SICLA) nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.
Odkaz na přednášku najdete zde.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události
20. 11. 2023 10:50 - 12:20
Místo konání
MS Teams
Webové stránky
https://uisk.ff.cuni.cz/cs/pro-verejnost/odborne-forum/
Organizátor
Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK
Typ události
Konference a přednášky
Přílohy
Program