Konference mladých slavistů: Neslovanské elementy v kulturách a jazycích Slovanů

Konference mladých slavistů je projektem studentů a doktorandů slavistických oboru Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svým mezinárodním rozměrem a zapojením mladých odborníků různých specializací a vědeckých zájmů by měla zvýšit informovanost o odborné činnosti studentů pregraduálního i doktorského studia, kteří se zabývají slovanskou filologií, a to napříč jednotlivými slavistickými obory i různými slavistickými pracovišti. Letošní dvanáctý ročník konference přivítá mladé badatele z Bosny a Hercegoviny, Estonska, Česka, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny. Příspěvkům, zařazeným do sekcí historie, literatura, lingvistika a kultura, je určen čas 20 min a budou pronášeny ve slovanských jazycích.

Organizačním zázemím konference je Ústav východoevropských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a celá konference se koná pod záštitou Českého komitétu slavistů.

Podrobnosti události

Začátek události
3. 11. 2016 9:00
Konec události