Konference Česko-severské literární vztahy

Odbornou konferenci na téma česko-severské literární vztahy pořádají Oddělení skandinavistiky, Oddělení finských studií Ústavu germánských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Skandinávský dům, z. s., v rámci pokračování kampaně #ReadNordic.

Příspěvky na konferenci jsou zaměřeny na recepci severské literatury v českých zemích či naopak, překlady mezi češtinou a severskými jazyky, vzájemné česko-severské literární inspirace či jiný druh literárního kontaktu mezi českými a severskými zeměmi.

Akce je bez nutnosti registrace volně přístupná veřejnosti.

Podrobnosti události

Začátek události
14. 12. 2016 10:00 - 18:00
Místo konání
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (hlavní budova FF UK v Praze, místnost 104, 1. patro)
Organizátor
Oddělení skandinavistiky, Oddělení finských studií Ústavu germánských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Skandinávský dům, z. s.
Typ události
Konference a přednášky