Komu vadí Mezinárodní trestní soud a jak se ho zbavit?

Na půdě Právnické fakulty UK po pěti letech vystoupí významný host JUDr. Robert Fremr, který působil jako soudce Nejvyššího soudu a Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu. Od roku 2012 působí jako soudce Mezinárodního trestního soudu, od března minulého roku je jeho prvním místopředsedou.

Provokativní název přednášky odráží částečně i její obsah, neboť JUDr. Fremr představí aktuální situaci na Mezinárodním trestním soudě a útoky, kterým nyní soud i jeho soudci čelí. Dále se můžete těšit, že uslyšíte nejzajímavější případy a osobní zážitky za dobu jeho působení. Mimoto zjistíte, jak se český soudce z Nejvyššího soudu dostal k působení na Mezinárodním trestním tribunálu pro Rwandu a Mezinárodním trestním soudě. Zároveň se dozvíte, jak se můžete ucházet o práci či stáž na Mezinárodním trestním soudě.

Budeme se na vás těšit v pondělí 11. 11. 2019 od 16:00 v Collegiu Maximu (místnost 100) na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Podrobnosti události

Začátek události
11. 11. 2019 16:00 - 18:00
nám. Curieových 901/7, Praha 1 (Právnická fakulta UK)