(Ko)lapsy ekonomie a filozofie – Tomáš Sedláček

Co se dozvíme tentokrát? 🙂

Civilizace, která tápe, by se možná měla na chvíli zastavit a srovnat si hodnoty, nikoli zrychlovat. Pokud nevíme, kam jít, mělo by být prioritou to zjistit.
Vůdci se stávají businessmani, kteří na nějaké hodnoty moc nedají, nebo si z nich rovnou utahují.
Ke skutečné moci se dostávají politici, kteří jsou vyškolení zejména k udržení moci.
A mohou si to dovolit udělat proto, že se nám přežila postmoderna, která v laickém podání umožnila totální relativizaci pravdy, hodnot, vzdělání, směru země – a světa.

Něco málo o tomto skvělém přednášejícím:

– působil jako poradce prezidenta Václava Havla a jako poradce ministra financí
– jeho kniha „Ekonomie dobra a zla“ byla přeložena do více než 20 jazyků
– institut GDI jej označil za jednoho ze 100 nejvlivnějších světových myslitelů
– působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB, člen Nadačního fondu proti korupci

Kapacita místnosti je 330 návštěvníků, nebojte se na přednášku pozvat i své přátele.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Podrobnosti události

Začátek události
12. 11. 2018 19:30
Místo konání