Jan Zábrana – básník, překladatel, čtenář

Ve dnech 6. a 7. listopadu 2015 se v Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze uskuteční mezinárodní konference věnovaná Janu Zábranovi. K zábranovskému diskursu chce přispět úvahami o třech stěžejních oblastech jeho tvorby – o původní poezii a próze, překládání moderní angloamerické, ruské, ale i francouzsky a španělsky psané poezie a prózy a o zasvěcené literární publicistice, v níž Zábrana-překladatel čtenářům představoval „své“ autory. Právě propojenost těchto tří poloh tvorby chce konference prokázat jako nezbytný aspekt vnímání Jana Zábrany. Do programu konference budou zařazeny také překladatelské dílny pod vedením zahraničních bohemistů a českých odborníků, kteří účastníkům umožní prožít Jana Zábranu v procesu překládání.

Registrace na konferenci, přihlašování příspěvků a přihlašování do dílen DO 15. 9. 2015! PŘIHLAŠUJTE SE na webové stránce konference zabrana.ff.cuni.cz, kde naleznete další informace.

Podrobnosti události

Začátek události
6. 11. 2015 9:00
Konec události