Eva Novotná: Kartografické dědictví v Mapové sbírce Přírodovědecké fakulty UK

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku, která se bude konat 27. března 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Eva Novotná působí jako ředitelka Mapové sbírky a vedoucí Knihovny geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ve své přednášce představí na konkrétních projektech a aktivitách, jak se zpracovává a zpřístupňuje kartografické kulturní dědictví v Mapové sbírce PřF UK. Budeme se věnovat digitalizaci kartografických dokumentů (glóbů, geomorfologických modelů či vedut), agregaci dat digitalizovaných dokumentů do digitálních knihoven a seznámíme se s portály www.mapovasbirka.cz a Databáze digitalizovaných mapových sbírek. Nastíníme problémy související s trvalou udržitelností elektronických databází. V rámci přednášky budeme mít možnost seznámit se s kartografickou platformou pro Paměť světa UNESCO, do jejíhož registru byly úspěšně zapsány unikátní renesanční mapy Giovanniho Francesca Camocia z fondu Mapové sbírky.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou otevřeny také zájemců z řad veřejnosti přes MS Teams.

Kód místnosti v MS Teams je Q6SICLA. Přímý odkaz na přednášku naleznete zde.

Záznamy z přednášek na jsou dostupné na YouTube.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z.s.

Podrobnosti události

Začátek události