EMCI Consortium Student Meeting: Intensive International Spring Interpreting School

Studenti navazujícího magisterského oboru Tlumočnictví z Ústavu translatologie FF UK pořádají Mezinárodní intenzivní jarní školu tlumočení / Intensive International Spring Interpreting School, na kterou přijede 30 studentů z 11 partnerských univerzit Konsorcia EMCI (European Masters in Conference Interpreting) – z Paříže, z La Laguny, Kluže, Istanbulu, Petrohradu, Varšavy, Budapešti, Antverp, Lovaně, Terstu a Ženevy.

Společně s našimi 22 studenty budou po čtyři dny intenzivně konsekutivně a simultánně tlumočit v mnohojazyčných skupinách, budou se navzájem hodnotit, vystupovat jako řečníci, tlumočníci i posluchači. Přes videokonferenci se v pátek 26. dubna spojí s DG SCIC Evropské komise, DG LINC Evropského parlamentu a Ředitelstvím pro tlumočení Evropského soudního dvora v Lucemburku. V sobotu uspořádají simulovanou (mock) simultánně tlumočenou konferenci. Praha a členství všech studenty zastoupených států v Evropské unii a problémy současnosti jsou hlavním tématem této unikátní akce. Projekt je podpořen grantem UK POINT.

Podrobnosti události

Začátek události
24. 4. 2019 17:20
Konec události
28. 4. 2019 12:15
Místo konání
Hybernská 3, Praha 1 (Ústav translatologie, učebny 104, 206, 203, 213, 202), nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (učebna 310)
utrl.ff.cuni.cz
prof. PhDr. Ivana Čeňková, CSc.
Typ události
Konference a přednášky