Ebra Dirker (univerzita Bogazici v Istanbulu): přednášky v rámci kurzu Teorie tlumočení na ÚTRL FF UK

Srdečně zveme všechny zájemce, studenty magisterského i doktorského studijního programu, na dvě mimořádné přednášky hostující profesorky Ebru Diriker, Ph.D., z univerzity Bogazici v Istanbulu – v rámci kurzu Teorie tlumočení na ÚTRL FF UK.
Profesorka Dirikerová bude přednášet anglicky v pondělí 20. dubna 2015 od 15:30 do 19:00 v učebně 206, 2. patro, budova Ústavu translatologie, Hybernská 3, Praha 1, o vývoji výzkumu v oblasti tlumočení a zejména o posledních trendech a směrech tohoto výzkumu. Pohovoří také o podrobně roli tlumočníka, čemuž se věnovala i ve své disertační práci, jež vyšla v roce 2004 v prestižním nakladatelství John Benjamins Publishing, Amsterdam/Philadelphia (De-/Re-Contextualizing Conference Interpreting (Interpreters in the Ivory Tower?).

za organizátory:  prof. PhDr.Ivana Čeňková, CSc. (projekt FF UK 2015)

Doporučujeme k přípravě na přednášku:

Ebru Dirker: Agency in Conference Interpreting: Still a Myth?

Ebru Dirker: Meta-discourse as a Source for Exploring the Professional Image(s) of Conference Interpreters

Podrobnosti události

Začátek události
20. 4. 2015 15:30 - 19:00