45. ročník mezinárodní konference Zimní škola z abstraktní analýzy

Filozofická fakulta UK společně s Matematickým ústavem AV ČR, Českou matematickou společností, Univerzitou Pavola Jozefa Šafárika v Košicích, Wroclawskou univerzitou a  Alfréd Rényi Institute of Mathematics Maďarské akademie věd pořádají 45. ročník mezinárodní konference Zimní škola z abstraktní analýzy (sekce teorie množin a topologie). Konference se pořádá za podpory International Visegrad Fund.

Zimní škola z Abstraktní analýzy (sekce Teorie množin a Topologie) je tradiční mezinárodní konference pořádaná od roku 1973. Tématem konference je Teorie množin a Topologie. Ačkoliv je primárně cílená na vědce v oboru, je otevřená i pokročilejším magisterským studentům a doktorandům, kteří zde mohou prezentovat svou práci. Program je rozdělený do dvou sekcí. V sekci „tutoriálů“ bývají zařazeny delší cykly zvaných přednášek na aktuální téma; „dvojité“ sekce je otevřena všem účastníkům, kteří zde mohou prezentovat své nové výsledky. Na letošní zimní školu přijali naše pozvání následující přednášející, kteří si připraví cyklus „tutorial“ přednášek:

David Asperó (University of East Anglia) Joan Bagaria (Universitat de Barcelona)

Christina Brech (Universidade de Sao Paulo)

Andrew Marks (University of California at Los Angeles)

Podrobnosti události

Začátek události