Erasmus+

Zahraniční oddělení
Náměstí Jana Palacha 2
116 38 Praha 1
Místnosti 103 a 128
Kontakty na pracovníky

Program Erasmus+

je pravděpodobně nejsnazší způsob, jak vycestovat za studiem do zahraničí. V rámci Erasmus+ můžete vycestovat na studijní pobyty nebo praktické stáže v rámci EU.  Rozšířením tohoto programu je Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita, díky které lze vycestovat i do vybraných zemí mimo EU.

 

Možnosti a typy výjezdů

 


 

 

Výběrová řízení na letní semestr 2019/20

  • Kdo se nestihl přihlásit na výběrové řízení v březnu, má ještě šanci. Další kolo výběrových řízení pro letní semestr 2019/20 proběhne během září 2019. O konkrétním datu výběr. řízení se informujte v našem kalendáři nebo u koordinátora na vaší katedře.

 

 

 

 

 

 

Výjezdy do Británie a Brexit

  • Pro aktuální informace o Brexitu a výjezdech do Británie klikněte zde.

Fotosoutěž z Erasmu

  • Posílejte nám do 10. listopadu 2019 na adresu erasmusOUT@ff.cuni.cz fotografie z Vašeho Erasmu. První tři místa získají peněžní odměnu. Jediná podmínka soutěže je statut studenta FF UK.

 

 

 

 

 

Videosoutěž z Erasmu 

Vyhlašujeme soutěž pro ty, kteří jsou právě na Erasmu! Pro výherce s nejlepším videem ze svého Erasmu máme připraveny peněžní i věcné odměny.

  • Video by mělo zaznamenat nějakou aktivitu, rozhovor, krajinu, akci, která se týká vašeho pobytu na Erasmu.
  • Mělo by být v klasickém formátu AVI, MPEG, MOV, MP4, 3GP
  • Mělo by mít nejdéle 1 minutu.

Videa odesílejte na adresu erasmusOUT@ff.cuni.cz do 31. srpna 2019.

 

Skupina Studenti FF UK v zahraničí

  • Přidejte se k Facebookové skupině Studenti FF UK v zahraničí a sdílejte s ostatními vyjíždějícími studenty své zkušenosti z výjezdů. 

 

 

 

 

 

Navštivte Facebook Erasmus FF UK 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Důležité informace

Krizové situace

Erasmus+ smlouvy pro studijní pobyty 2019-20

Erasmus+ smlouvy na praktické stáže 2019-20

Zprávy z mobilit studentů Erasmus – databáze zkušeností (Tato databáze byla uzavřena spolu s koncem programu Erasmus+, ale informace z ní mohou být stále užitečné.)

Program Erasmus+ je spolufinancován ze zdrojů EU a MŠMT ČR a byl vytvořen se záměrem podpořit vzájemné vztahy a spolupráci vysokých škol v rámci evropského prostoru, zkvalitnit jazykovou výuku, informovat o vzdělávacích systémech v různých zemích a dát vzdělání evropský rozměr.

Diferenciace stipendií podle jednotlivých zemí EU platná pro rok 2019/20:

Výše stipendií podle zemí od 2018

  • Na studijní pobyty v rámci bilaterálních smluv se švýcarskými univerzitami dostávají studenti stipendium od Karlovy Univerzity ve výši 350 eur/měsíc a zároveň příspěvek 440 CHF od švýcarské vlády. Program zajišťující výjezdy do Švýcarska se nazývá European Swiss Mobility Programme.

Přidělování stipendií na studijní pobyty v roce 2019/2020 bude upraveno Opatřením děkana ve stejném znění jako v předchozích dvou letech (Opatření děkana 3/2014). Věnujte mu prosím pozornost.

 

Další obecné informace o programu Erasmus najdete na univerzitních stránkách nebo na stránce www.naerasmusplus.cz.