Archiv

Nový studijní program Ruská studia na FF UK otevírá příležitosti pro pochopení soudobého Ruska v politickém a kulturním kontextu

V souladu s ambicí navyšovat počet cizojazyčných studijních programů, deklarovanou ve svém Strategickém záměru, otevře Filozofická fakulta UK nový navazující magisterský program Ruská studia (studijní program Borise Němcova) / Российские исследования (образовательная программа имени Бориса Немцова).

Historici z Filozofické fakulty UK převzali cenu Akademie věd ČR za mimořádné výsledky výzkumu

Ocenění za rok 2019 předávala 17. října ve vile Lanna předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová mj. dvěma členům Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK prof. Drahomíru Jančíkovi a doc. Jakubu Rákosníkovi.

Publikace o podnikatelích meziválečného období získala výroční cenu

Kniha Pivo, zbraně i tvarůžky kolektivu autorů Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK a dalších odborníků ČR byla oceněna sponzorskou nadací T-Soft Eternity jako nejlepší projekt roku 2014.

Cenu Nadačního fondu Neuron získal doc. Jakub Rákosník z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK

Nadační fond Neuron ocenil pět mladých vědců, v oboru společenských věd historika doc. Jakuba Rákosníka za výzkum moderních sociálních dějin.