Archiv

Rektorka Oxfordské univerzity bude debatovat o politické roli univerzity

Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství FF UK zve na veřejnou akademickou debatu na téma Politická role univerzity? Účastníky debaty, která proběhne 21. března v prostorách Nové scény Národního divadla v Praze, budou Louise Richardson, Péter Balázs, Stefan Collini a Tomáš Halík.

Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství FF UK vyhlašuje soutěž o podporu krátkodobých výzkumných pobytů na Oxford University

Podpora je určena pro mladé badatele v oblasti humanitních a společenských věd z Univerzity Karlovy. Účastnit soutěže se mohou doktorandi a mladí badatelé, kteří jsou zapsáni či zaměstnáni na UK. Podpora je určena na krytí nákladů (či části nákladů) při krátkodobém pobytu věnovaném výzkumné spolupráci s akademiky z Oxford University.

V diskusním setkání Romantismus, nacionalismus a národnost: Literární perspektivy politiky vystoupí prof. Bone a prof. Hilský

Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství UK zve na diskusní setkání se sirem Drummondem Bonem (profesor anglické literatury a ředitel oxfordské Balliol College) a Martinem Hilským (profesor anglické literatury, Univerzita Karlova). Debata se uskuteční 25. září 2017 od 17:00.