V Recyklační dílně v Kampusu Hybernská si můžete opravit nebo vyrobit nábytek

15.8.2018

15. srpna v Kampusu Hybernská startuje pilotní projekt Recyklační dílna, jenž vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při FF UK za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky. Smyslem Recyklační dílny je poukázat na možnosti recyklace a sdílení prostředků a know-how.

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy pořádá dodatečné přijímací řízení

17.7.2018

Až do 19. srpna mohou uchazeči podávat přihlášky ke studiu ve 20 bakalářských a 42 navazujících magisterských oborech. Samotné přijímací zkoušky budou probíhat od 3. do 27. září.

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a z Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty UK zavedli novou vědní disciplínu kyber-egyptologii

9.7.2018

Český egyptologický ústav FF UK pod vedením prof. Miroslava Bárty dlouhodobě rozvíjí bádání o dynamice vývoje komplexních společností, jehož základem je studium anatomie vnitřní dynamiky staroegyptské civilizace.

Přijďte se podívat na antiku očima 21. století!

6.6.2018

Ústav pro klasickou archeologii FF UK pořádá ve dnech 11.–13. června 2018 program Antický svět a Evropa očima 21. století. Akce, která proběhne v Kampusu Hybernská FF UK, vznikala ve spolupráci s Hrdličkovým muzeem člověka PřF UK a Národním muzeem.

Vyjádření ke studiu Lenky Krutilové na Filozofické fakultě UK

30.5.2018

Vzhledem k dotazům, které na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy přicházejí v souvislosti s činností paní Lenky Krutilové, která byla prezentována v pořadu České televize „Infiltrace“, vysílaném 21. května 2018, sdělujeme následující:

Expedice Ústavu pro klasickou archeologii FF UK posunula hranice dávné Baktrie

16.5.2018

Česko-uzbecká archeologická expedice v těchto dnech přepsala dějiny pomezních oblastí dnešního Afghánistánu a Uzbekistánu! Po 40 letech dohadů stanovila hranici baktrijského království a dokázala, že jako první ji osídlili a před nájezdníky ze severu chránili už Řekové. Vpád Alexandra Makedonského stál ve skutečnosti na počátku vrcholného rozvoje Baktrie!

Tisková zpráva o stavu projektu OP Praha – pól růstu ČR „Zvýšení kvality vzdělávání a začleňování žáků s OMJ spojené s jeho radikální inovací“

14.5.2018

V listopadu 2017 bylo na Ústavu českého jazyka a teorie komunikace zahájeno řešení projektu Operačního programu Praha – pól růstu ČR „Zvýšení kvality vzdělávání a začleňování žáků s OMJ spojené s jeho radikální inovací“. Projekt, jehož řešení potrvá do července 2019, je součástí Prioritní osy 4 v rámci OP PPR: vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti a je […]

Petr Kukal nastupuje jako tiskový mluvčí Filozofické fakulty UK

23.4.2018

Novým tiskovým mluvčím FF UK se stává Petr Kukal, veřejnosti známý jako správce twitterového účtu Ministerstva kultury ČR. Na FF UK bude mít na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích, bude se také podílet na utváření celkové PR strategie fakulty. Na svou novou pozici nastupuje 1. května 2018.

Open Square 2018: Palachovo náměstí opět ožije, přijet můžete lodí

18.4.2018

Tradiční festival institucí sídlících kolem náměstí Jana Palacha Open Square nabídne v sobotu 28. dubna 2018 celodenní program, v němž nechybí ranní hodina jógy, vyhlídková plavba lodí, etnologický stánek s ukázkami lidových řemesel i gastronomické zážitky. Náměstí a jeho okolí jimi ožije od 10 do 18 hodin.

Pět oborů FF UK se umístilo ve špičce QS World University Rankings by Subject

5.3.2018

Prestižní mezinárodní žebříček hodnotil čtyřicet osm oborů na jedenácti stech světových univerzit. V první stovce figuruje za Univerzitu Karlovu obor geografie a letos nově také filozofie.

Newsletter FF UK