Knihovna

Knihovna FF UK obnovuje v omezeném režimu výdej objednaných výpůjček

Knihovny FF UK od středy 13. 1. 2021 v omezeném režimu opět budou půjčovat knihy studentům a zaměstnancům Univerzity Karlovy*. Výdej knih bude obnoven. Věnujte prosím zvýšenou pozornost podmínkám služby.

Přehled: Databáze přístupné v roce 2021

Univerzita Karlova nebo jednotlivé fakulty nakupují velké množství bibliografických a plnotextových databází. Podívejte se na přehledový seznam databází, které lze využívat v roce 2021.

Knihovna FF UK spustila Kurz akademické integrity. Pro zaměstnance a doktorandy FF UK je povinný

E-learningový kurz je zaměřený na akademickou integritu a zásady etiky vědecké práce. Stávající zaměstnanci a doktorandi mají povinnost tímto kurzem projít nejpozději do 31. března 2021. 

Platforma e-knih Bookport je nově přístupná pro všechny uživatele UK

Do konce roku 2021 byly nově všem uživatelům (studentům i zaměstnancům) z řad Univerzity Karlovy zpřístupněny kolekce elektronických knih „společenské vědy“; „zdravotnictví“; „byznys“ a „technika“ v české databázové platformě Bookport. Přečtěte si více.

Uzavírka knihoven FF UK od 4. 1. 2021

Z důvodu přechodu na 5. stupeň PES budou Knihovny FF UK od 4.1. uzavřeny. Přečtěte si bližší informace o uzavírce.

Provoz knihoven FF UK v závěru roku 2020

Podívejte se na informace o vánoční uzavírce knihoven FF UK.

Open Science: Série školení pro akademické a výzkumné pracovníky UK

Centrum pro podporu open science spolu s Odborem pro vědu a výzkum UK zve výzkumné a akademické pracovníky Univerzity Karlovy na praktické komplexní školení zaměřené na témata spojená se správou výzkumných dat (research data management) a otevřeného publikování (open access).

Dočasný přístup k e-knihám na platformách Oxford Scholarship Online a SAGE Knowledge

Studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy mají nově dočasný přístup k multioborovým kolekcím e-knih, a to k více než 18 000 e-knihám na Oxford Scholarship Online a 4 000 e-knihám na SAGE Knowledge.

Národní knihovna znovu dočasně zpřístupňuje digitalizované tituly

Na základě nové dohody mezi Národní knihovnou ČR a kolektivními správci autorských práv je od 2. 11. vysokoškolským studentům, pedagogům a vědeckým pracovníkům dočasně zpřístupněn kompletní digitalizovaný obsah NK ČR a Moravské zemské knihovny.

Užitečné odkazy v době uzavírky knihoven

Průběžně rozšiřovaný seznam odkazů užitečných po dobu výjimečné uzavírky knihoven.