Aktuality (2015)

FF > 2015

Čeští egyptologové opět bodovali v prestižním odborném žebříčku objevů

29. 12. 2015

Britská organizace Heritage Daily vyhlásila deset nejvýznamnějších světových archeologických objevů roku. Na 3. místě se umístila expedice Českého egyptologického ústavu FF UK s objevem hrobky královny matky v Abúsíru.

Interdisciplinární archeometalurgický projekt přinesl první výsledky

23. 12. 2015

Egyptské muzeum Lipské univerzity otevřelo výstava Gegossene Götter (Odlévaní bohové), kde jsou prezentovány i první výsledky projektu ČEgÚ FF UK, VŠCHT v Praze a Egyptského muzea Lipské univerzity.

Ministerstvo kultury vyhlásilo výsledky NAKI II. Na třech podpořených projektech se podílí FF UK

23. 12. 2015

Ministerstvo kultury oznámilo výsledky veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích (Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje národní a kulturní identity) 2016–2022.

FF UK a Vietnamská národní univerzita navázaly spolupráci a plánují podepsat memorandum

22. 12. 2015

Začátkem prosince 2015 se doc. Beránková, proděkanka pro zahraničí, setkala s dr. Pham Quang Minhem, prorektorem Univerzity společenských a humanitních věd v Hanoji. Diskutovali o možnostech budoucí spolupráce.

Proběhla konference Psychologie sportu v praxi 2015

18. 12. 2015

Začátkem prosince se uskutečnil 6. ročník odborné mezinárodní konference Psychologie sportu v praxi 2015 aneb Jiný úhel pohledu. Konferenci pořádala Asociace psychologů sportu ČR ve spolupráci s Katedrou psychologie FF UK.

Knihovna Českého egyptologického ústavu – Knihovna Jaroslava Černého: pokračování seriálu o Knihovně FF UK

18. 12. 2015

První knihy pro tehdejší Egyptologický seminář získal tehdy František Lexa již v roce 1919. V jeho úsilí vybudovat knihovnu na světové úrovni pokračoval po dobu svého působení na UK jeho žák Jaroslav Černý.

Prof. František Čermák převzal zlatou pamětní medaili

14. 12. 2015

Medaili a diplom za celoživotní přínos české lingvistice převzal prof. Čermák z rukou děkanky FF UK 10. prosince. Prof. Čermák působil zejména v ÚBS a v ÚČNK FF UK jako jeho spoluzakladatel a dlouholetý ředitel (1994–2013).

Interdisciplinární archeometalurgický projekt přinesl první výsledky

11. 12. 2015

Ze spolupráce Katedry sociologie FF UK a IPR vzešla srovnávací studie sociálního bydlení v evropských městech

11. 12. 2015

Studie bude zapracována do strategie rozvoje Prahy. Touto spoluprací katedra naplňuje smysl univerzity jako veřejné instituce pomáhající rozvoji svého okolí.

Publikace Knihovny FF UK lze vyhledávat i podle textu z obsahu

11. 12. 2015

Na jaře roku 2015 Knihovna FF UK spustila projekt skenování obálek a obsahů knih. V Centrálním katalogu lze takto prohledávat přes dva tisíce publikací.

Newsletter FF UK