Aktuality (2015)

FF > 2015

Čeští egyptologové opět bodovali v prestižním odborném žebříčku objevů

29.12.2015

Britská organizace Heritage Daily vyhlásila deset nejvýznamnějších světových archeologických objevů roku. Na 3. místě se umístila expedice Českého egyptologického ústavu FF UK s objevem hrobky královny matky v Abúsíru.

Ministerstvo kultury vyhlásilo výsledky NAKI II. Na třech podpořených projektech se podílí FF UK

23.12.2015

Ministerstvo kultury oznámilo výsledky veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích (Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje národní a kulturní identity) 2016–2022.

FF UK a Vietnamská národní univerzita navázaly spolupráci a plánují podepsat memorandum

22.12.2015

Začátkem prosince 2015 se doc. Beránková, proděkanka pro zahraničí, setkala s dr. Pham Quang Minhem, prorektorem Univerzity společenských a humanitních věd v Hanoji. Diskutovali o možnostech budoucí spolupráce.

Proběhla konference Psychologie sportu v praxi 2015

18.12.2015

Začátkem prosince se uskutečnil 6. ročník odborné mezinárodní konference Psychologie sportu v praxi 2015 aneb Jiný úhel pohledu. Konferenci pořádala Asociace psychologů sportu ČR ve spolupráci s Katedrou psychologie FF UK.

Knihovna Českého egyptologického ústavu – Knihovna Jaroslava Černého: pokračování seriálu o Knihovně FF UK

18.12.2015

První knihy pro tehdejší Egyptologický seminář získal tehdy František Lexa již v roce 1919. V jeho úsilí vybudovat knihovnu na světové úrovni pokračoval po dobu svého působení na UK jeho žák Jaroslav Černý.

Prof. František Čermák převzal zlatou pamětní medaili

14.12.2015

Medaili a diplom za celoživotní přínos české lingvistice převzal prof. Čermák z rukou děkanky FF UK 10. prosince. Prof. Čermák působil zejména v ÚBS a v ÚČNK FF UK jako jeho spoluzakladatel a dlouholetý ředitel (1994–2013).

Interdisciplinární archeometalurgický projekt přinesl první výsledky

11.12.2015

Egyptské muzeum Lipské univerzity otevřelo výstava Gegossene Götter (Odlévaní bohové), kde jsou prezentovány i první výsledky projektu ČEgÚ FF UK, VŠCHT v Praze a Egyptského muzea Lipské univerzity.

Ze spolupráce Katedry sociologie FF UK a IPR vzešla srovnávací studie sociálního bydlení v evropských městech

11.12.2015

Studie bude zapracována do strategie rozvoje Prahy. Touto spoluprací katedra naplňuje smysl univerzity jako veřejné instituce pomáhající rozvoji svého okolí.

Publikace Knihovny FF UK lze vyhledávat i podle textu z obsahu

11.12.2015

Na jaře roku 2015 Knihovna FF UK spustila projekt skenování obálek a obsahů knih. V Centrálním katalogu lze takto prohledávat přes dva tisíce publikací.

Jan Palach: Proběhne vernisáž výstavy o realizaci pomníku Jana Palacha; chystá se kniha „1969 rok zlomu“

10.12.2015

Vernisáž výstavy, kterou společně pořádá Galerie hlavního města Prahy a FF UK, se uskuteční v úterý 15. 12. od 17:00 ve vestibulu hlavní budovy. Palachovu činu je věnována chystaná publikace výtvarníka Jiřího Sozanského.

Newsletter FF UK