Kulturama

DIVADLA, MUZEA, KINA…

Kultura číhá v Praze na každém rohu

Pro milovníky Shakespeara, kteří se neobejdou bez pravidelné dávky pořádného dialogu, přináší Praha různorodou nabídku divadel. Za všechny jmenujme Stavovské divadlo, damácký DISK nebo oblíbenéDivadlo v Dlouhé. Studenti navíc můžou využít výrazných slev (až 50 %).

Příznivcům filmového plátna Praha nabízí svá multikina, a to včetně obrovského 3D plátna v kině IMAX (IMAX Praha). Kromě komerčních novinek lze zkouknout i filmy artové. Ty naleznete v programu AeraSvětozoru, kina Atlas nebo Lucerny, nejstaršího stálého kina v Čechách.

I hudebních klubů je v Praze nespočet (VagonPalác AkropolisSaSaZuRoxyRock Café apod.) a jejich nabídka je velmi pestrá. Vybírat lze třeba na Kdykde. Klasici raději než divoký music klub zvolí majestátní Rudolfinum, Obecní dům či Státní operu.

Jestli se rádi podíváte do muzea nebo galerie, pak jste v Praze správně. Nachází se zde totiž například Poštovní muzeum Praha, ekotechnické muzeum ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči, Muzeum Policie ČR nebo Národní technické muzeum. Obrazy a další umělecká díla jsou ke zhlédnutí v desítkách výstavních prostor, jako jsou třeba různé historické budovy se sbírkami Národní galerie v Praze. Server CoKdyKde připravil přehled aktuálních expozic, stačí si jen vybrat!