Kam za čerstvým vzduchem

SPORT A VÝLETY

Praha a její okolí k výletům přímo vybízí. Prozkoumejte město a cesty z něj!

Putování za historií může začít na Karlštejně nebo zámku Konopiště. Stačí sednout na vlak a za necelou hodinu už se můžete procházet po nádvoří. Co takhle spojit prohlídku hradu s procházkou po rozlehlých zahradách? S rozhodnutím mohou pomoci třeba stránky KudyZNudy nebo server Výletník. Širokou nabídku výletů také nabízí agentura PortaPraga, která se zaměřuje na tematické vycházky nejen po Praze.

Za návštěvu určitě stojí i obora Hvězda nedaleko metra Dejvická nebo Průhonický park. Obě místa jsou ideální na procházku a relaxování. Pro sportovně zaměřené je tu možnost navléknout in-liny a spojit příjemné s ještě příjemnějším. K procházkám i bruslení je jako stvořená i pražská Stromovka nebo Vyšehrad.

Fandy in-line bruslení jistě potěší, že v Praze je hned několik in-line drah a cyklostezek. Speciálně pro brusle je jich určeno osm, a tak je tu možnost projet se přes Štěrboholy až do Horních Měcholup nebo pražskou Trójou okolo zoo. Skvělý terén je i na Ladronce nebo na Letné. Pokud nemáte svoje brusle, bez problémů je půjčí v jedné z desítek půjčoven. Za hezkého počasí se také vyplatí navštívit ZOO Praha, kam je možné připlout i parníkem.

Vedle desítek fitness center sídlí v Praze i spousta plaveckých bazénů, lezeckých stěn, squashových a tenisových kurtů i tanečních studií. Vyberte si to své a jděte do toho! Studenti navíc mají na některých místech velké slevy.

Pokud je vaším oblíbeným sportem nakupování, určitě uvítáte fakt, že obchodních center je v Praze opravdu dost. Pro ty, kteří bydlí blízko stanice Anděl, je nejbližší OC Smíchov, pokud bydlíte v Hostivaři, zkuste využít Park Hostivař. Ze Žižkova je to naopak nejblíže do Paláce Flora nebo NC Eden. Nákupní centra jsou ale i na Černém mostě, v Nových Butovicích, Letňanech nebo na Pankráci. Vedle spousty obchodů nabízí nákupní střediska i mnoho restaurací, a v některých se nachází  i multikino.