Aktuality

 • 19.9.2019
  e-Kniha týdne #12: Right and Wrong – A Practical Introduction to Ethics
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Tipem tohoto týdne je publikace Right and Wrong, která z perspektivy západních etických tradic zkoumá otázky toho, co je správné, co špatné a jak to od sebe odlišit. Kniha může sloužit jako praktický úvod do etiky nejen studentům filozofie.
 • 11.9.2019
  e-Kniha týdne #11: Celebrating Life Customs Around the World
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Pro tento týden vybíráme titul Celebrating Life Customs Around the World, který dokumentuje stovky tradic, zvyků a rituálů z celého světa od narození člověka až po jeho smrt.
 • 5.9.2019
  Výběrové řízení na pozici koordinátora e-learningu
  Úvazek 1.0, nástup dle dohody (předpoklad – říjen 2019). Pozice na dobu určitou (do konce roku 2020)
 • 4.9.2019
  Výběrové řízení na pozici knihovníka v Historickém kabinetu
  Knihovna FF UK hledá kolegu či kolegyni na výpůjční pult do Historického kabinetu.
 • 3.9.2019
  e-Kniha týdne #10: The Spark of Learning
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučením tohoto týdne je publikace The Spark of Learning, která se s přihlédnutím k nejnovějším poznatkům z psychologie a neurovědy zabývá moderními metodami výuky ve vyšším vzdělání.

Jak a kde publikovat

Stát se respektovaným autorem ve společenských a humanitních vědách vám správné užívání pojmů kauzalita, diskurz nebo juxtapozice nezaručí. S budováním jména vám pomůže publikování v hodnotných časopisech a vystupování na kvalitních konferencích.

V následujících sekcích zaměřených na osvojení správných publikačních návyků se dozvíte, jakých zásad byste se měli držet, na co si dávat pozor a podle čeho se rozhodovat při výběru periodik a konferencí.

Potřebujete poradit nebo byste si přáli zařídit školení na uvedená témata?

Kontaktní osoba: Petra Steinbergerová