Aktuality

 • 20. 9. 2023
  Prázdninové knižní novinky
  Během letních měsíce července a srpna přibylo do fondu knihoven 1636 nových titulů. Nové knihy si můžete prohlédnout podle knihoven na našem webu.
 • 19. 7. 2023
  Novinky za měsíc červen
  Během měsíce června přibylo do fondu knihoven na FF 936 nových titulů. Novinky si můžete prohlédnout podle jednotlivých knihoven na našem webu.
 • 21. 6. 2023
  Květnové knižní novinky
  Během měsíce května přibylo do fondu knihoven 509 nových titulů. Novinky si můžete prohlédnout podle jednotlivých knihoven.
 • 5. 6. 2023
  Omezený provoz počítačové studovny a sekce beletrie v Knihovně Jana Palacha
  Kvůli havárii kotle budou počítačová studovna a sekce beletrie v Knihovně Jana Palacha až do odvolání uzavřeny. Knihy ze sekce beletrie si můžete objednávat přes centrální vyhledávač UKAŽ. U vchodu do počítačové studovny je připravena jedna tiskárna a stroj na dobíjení kreditu. Pro tisk používejte také tiskárny ve druhém a třetím patře budovy. Knižní skener je přístupný a nachází se v zadní části červené studovny. Další počítače se v knihovně nachází při vchodu do červené studovny a v prvním podlaží knihovny.
 • 2. 6. 2023
  Letní otevírací doba
  Knihovny na FF UK zveřejnily svou letní otevírací dobu. Sledujte náš web a sociální sítě kvůli případným změnám. Datum pro vrácení pro všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června je nastaven na 9. října.

Jak a kde publikovat

Stát se respektovaným autorem ve společenských a humanitních vědách vám správné užívání pojmů kauzalita, diskurz nebo juxtapozice nezaručí. S budováním jména vám pomůže publikování v hodnotných časopisech a vystupování na kvalitních konferencích.

V následujících sekcích zaměřených na osvojení správných publikačních návyků se dozvíte, jakých zásad byste se měli držet, na co si dávat pozor a podle čeho se rozhodovat při výběru periodik a konferencí.

Potřebujete více informací o otevřeném publikování nebo byste si přáli zařídit školení na uvedená témata?

akademickepsani@ff.cuni.cz