Aktuality

 • 15.8.2019
  e-Kniha týdne #07: Information and Society
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Vybranou e-knihou týdne je tentokrát publikace Information and Society od Michaela K. Bucklanda, která se zhuštěnou a přístupnou formou zabývá informační společností a aspekty, které se jí týkají.
 • 8.8.2019
  e-Kniha týdne #06: Cambridge Critical Guides (série)
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučením tohoto týdne je série Cambridge Critical Guides. Ta v každém titulu přináší několik pečlivě vybraných esejů předních autorů svého oboru, které se podrobně zabývají jedním vybraným zásadním dílem z dějin filozofie.
 • 31.7.2019
  e-Kniha týdne #05: Philosophy of Religion
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. E-knihou tohoto týdne je publikace Philosophy of Religion, která pokrývá všechna tradiční témata filozofie náboženství ve srozumitelné a čtenářsky přístupné formě.
 • 29.7.2019
  Služba v PC studovně Knihovny Jana Palacha – práce při studiu
 • 23.7.2019
  e-Kniha týdne #04: Cambridge Studies in International Relations
  Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučení tohoto týdne patří sérii Cambridge Studies in International Relations. Jak už napovídá její název – série se ve svých titulech zabývá všemi aspekty mezinárodních vztahů z různých perspektiv a různými metodologickými přístupy.

Jak a kde publikovat

Stát se respektovaným autorem ve společenských a humanitních vědách vám správné užívání pojmů kauzalita, diskurz nebo juxtapozice nezaručí. S budováním jména vám pomůže publikování v hodnotných časopisech a vystupování na kvalitních konferencích.

V následujících sekcích zaměřených na osvojení správných publikačních návyků se dozvíte, jakých zásad byste se měli držet, na co si dávat pozor a podle čeho se rozhodovat při výběru periodik a konferencí.

Potřebujete poradit nebo byste si přáli zařídit školení na uvedená témata?

Kontaktní osoba: Petra Steinbergerová