Aktuality

 • 23. 11. 2022
  Školení k repozitáři publikační činnosti pro autory
  Rádi byste otevřeli svůj článek čtenářům po celém světě? Nebo musíte splnit podmínku open access ve výzkumném projektu? Na to všechno můžete využít nově spuštěný Repozitář publikační činnosti UK. Přijďte na školení, které proběhne hybridně ve dvou termínech.
 • 16. 11. 2022
  Mikulášská knižní amnestie
  V týdnu od 5. do 9. prosince Knihovna všem hřešícím opozdilcům připravila mikulášskou nadílku v podobě knižní amnestie. V tomto týdnu můžete vrátit výpůjčky, na kterých máte zpozdné a odejít bez nutnosti dluh zaplatit. Amnestie se nevztahuje na neuhrazené zpozdné za již vrácené výpůjčky. 
 • 14. 11. 2022
  Uzavírka knihoven 18. listopadu
  V pátek 18. listopadu budou knihovny sídlící na hlavní budově uzavřeny. Knihovny v budově v Celetné budou otevřené ve své běžné otevírací době. Den předtím, tedy ve čtvrtek 17. listopadu, budou všechny knihovny uzavřené. 
 • 21. 10. 2022
  Školení Základní orientace v MS Teams pro akademické pracovníky
  Na školení, které proběhne online ve čtvrtek 27. 10. od 14.10 vám představíme základní orientaci v nástroji Microsoft Teams, vytváření jednorázových i opakovaných online schůzek/přednášek a následně i ovládání online schůzek.
 • 19. 10. 2022
  Zářijové knižní novinky
  Novinky ve fondech knihoven za měsíc září jsou již dostupné k nahlédnutí na webových stránkách Knihovny FF.

Jak a kde publikovat

Stát se respektovaným autorem ve společenských a humanitních vědách vám správné užívání pojmů kauzalita, diskurz nebo juxtapozice nezaručí. S budováním jména vám pomůže publikování v hodnotných časopisech a vystupování na kvalitních konferencích.

V následujících sekcích zaměřených na osvojení správných publikačních návyků se dozvíte, jakých zásad byste se měli držet, na co si dávat pozor a podle čeho se rozhodovat při výběru periodik a konferencí.

Potřebujete více informací o otevřeném publikování nebo byste si přáli zařídit školení na uvedená témata?

akademickepsani@ff.cuni.cz