Knihovna

Studentská experimentální laboratoř – PLESS

O laboratoři

Chtěli byste dělat experimenty jako Dan Ariely? Nechat lidi skládat lego, nabízet jim čokoládu nebo sledovat, jak podvádějí na testech a milion dalších experimentálních designů? My ano! Ptáte se jak a kde začít? Přesně kvůli tomu vznikla Studentská experimentální laboratoř – zázemí pro studenty, kteří nechtějí o výzkumech jen číst a lamentovat, že tady nic podobného dělat nelze.

Výzkumy

V současnosti se PLESS podílí na dvou mezinárodních výzkumních projektech, na kterých spolupracují i známí psychologové jako například Brian Nosek nebo Daniel Simons.
Zaměření výzkumů vychází z odborných zájmů spolupracovníků laboratoře a není předem nijak limitováno. V současnosti se orientujeme zejména na kognitivní psychologii (konkrétně procesní plynulost), morální usuzování a tzv. heuristiky a zkreslení.

Zúčastněte se experimentů!

Hledáme a vítáme nové spolupracovníky! Pokud máte nadšení pro psychologický výzkum a jste schopni a ochotni aktivně se učit novým dovednostem, napište nám. Máte jedinečnou možnost stát u zrodu největší a nejlepší laboratoře společenských věd ve střední Evropě.

Výzkumníci

Štěpán Bahník — bahniks@seznam.cz
Marek Vranka — marek.vranka@ff.cuni.cz

Kontakty

PLESS (Prague Laboratory for Experimental Social Sciences)
Studentská experimentální laboratoř v Celetné
Celetná 20
Praha 1

Štěpán Bahník — bahniks@seznam.cz
Marek Vranka — marek.vranka@ff.cuni.cz