Aktuality

 • 5. 6. 2023
  Omezený provoz počítačové studovny a sekce beletrie v Knihovně Jana Palacha
  Kvůli havárii kotle budou počítačová studovna a sekce beletrie v Knihovně Jana Palacha až do odvolání uzavřeny. Pro objednávky knih z beletrie nám napište na mail kjp@ff.cuni.cz. Pro tisk používejte tiskárny ve druhém a třetím patře budovy. Další počítače se v knihovně nachází při vchodu do červené studovny a v prvním podlaží knihovny.
 • 2. 6. 2023
  Letní otevírací doba
  Knihovny na FF UK zveřejnily svou letní otevírací dobu. Sledujte náš web a sociální sítě kvůli případným změnám. Datum pro vrácení pro všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června je nastaven na 9. října.
 • 29. 5. 2023
  Zhoršené studijní podmínky v Knihovně Jana Palacha
  Kvůli opravám komína bude částečně omezen provoz Knihovny Jana Palacha. 29. a 30. května nebudou přístupná místa na galerii v 1. patře knihovny. Během oprav komína bude zakrytý světlík, takže v červené studovně a na galerii nebude přístup denního světla. Po dobu oprav bude nepřístupný i dvorek Knihovny. Předpokládaný konec oprav je v průběhu července.
 • 16. 5. 2023
  Dubnové knižní novinky
  Během měsíce dubna přibylo do fondu knihoven na FF UK 329 nových titulů. Novinky si můžete prohlédnout podle jednotlivých knihoven
 • 19. 4. 2023
  V Knihovně Jana Palacha proběhla již 8. Noc s Andersenem
  Poslední březnový pátek v Knihovně Jana Palacha proběhla již v pořadí osmá Noc s Andersenem. Letošní noc se nesla v duchu starého Řecka, protože tématem letošní noci byla Odysseova dobrodružství.

Knihovna Jana Palacha

Otevírací doba / Opening hours

(od 3.10.) 

Od/From: Do/To:
Po/Mon 8 20
Út/Tue 8 20
St/Wed 8 20
Čt/Thu 8 20
Pá/Fri 8 18

Ve dnech státem uznaných svátků je knihovna vždy zavřená.

 

Kontakt / Contact Us

Knihovna Jana Palacha
nám. Jana Palacha 2
116 38 Praha 1
suterén budovy/basement

tel. recepce/reception desk:
+420 221 619 418
tel. výpůjční pult/loan desk:
+420 221 619 338
kjp@ff.cuni.cz
Kontakty na zaměstnance / Staff contact

Facebook, Instagram

Knihovna Jana Palacha je víceúčelová knihovna, která vznikla v roce 2010 a slouží jako centrální knihovna základní studijní literatury pro studenty bakalářského studia FF UK a zároveň jako oborová knihovna několika ústavů a kateder. Tomu odpovídají i knihovní fondy: základní studijní literatura oborů zastoupených na FF UK, jazykové učebnice, slovanská filologie, rusistika, obecná lingvistika, skandinavistika, nederlandistika, filmová věda, divadelní věda, baltistika, finština, albánština.

 Najdete nás v suterénu hlavní budovy, vchod je pod schody nalevo od fakultního bistra (bezbariérový přístup).

Provoz knihovny se řídí Knihovním a výpůjčním řádem Univerzity Karlovy a Provozním řádem Knihovny Filozofické fakulty UK.