Knihovna

Česká muzikologie 19/20

Cílem projektu je digitalizace a zpřístupnění periodik významných pro českou hudební vědu vydaných v druhé polovině 19. století a v první třetině 20. století, které jsou součástí fondu Knihovny Ústavu hudební vědy FF UK. V letech 2015 a 2016 jsme zdigitalizovali a zpřístupnili více než 40 svázaných ročníků časopisu Dalibor, na což naváže digitalizace a zpřístupnění časopisů Hudební listy a dalších titulů.

JAK SE NA FF DOSTAT K DIGITALIZOVANÝM MUZIKOLOGICKÝM ČASOPISŮM?

1) Digitalizované tituly jsou momentálně přístupné pouze z počítačů v síti FF UK prostřednictvím platformy ebrary DASH! On-site. Otevřete webový prohlížeč (Firefox, Chrome, Explorer atd.) a přejděte na adresu http://site.ebrary.com/lib/cuni-onsite

2) Použijte vyhledávací pole vlevo nahoře. Zadáním dotazu „musicology“ se snadno dostanete k výpisu dostupných muzikologických periodik. Pro vyhledávání konkrétních titulů můžete použít dotaz „Dalibor“ anebo „Hudební listy“.

Odkazy


Chtěli byste poradit nebo máte tip na dokumenty, které byste chtěli mít zdigitalizované a přístupné v elektronické podobě?

Kontaktní osoba: Tomáš Vejvoda