Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Nadační fond obětem holocaustu podpořil přípravu Lexikonu holokaustu: šoa v polské, české a slovenské literatuře

15.7.2019
Projekt realizovaný na FF UK s názvem „Příprava Lexikonu holokaustu: šoa v polské, české a slovenské literatuře“, jehož hlavním řešitelem je prof. PhDr. Jiří Holý, DrSc., byl podpořen Nadačním fondem obětem holocaustu v rámci programu Připomínka. Příspěvek je hrazený z dotace Ministerstva kultury ČR.

Aktuální výběrová řízení

15.7.2019
FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

Filozofická fakulta UK ve spolupráci s římskou Univerzitou Sapienza otvírá nový doktorský studijní program Germanoslavistika

9.7.2019
Jedná se o program typu double degree uskutečňovaný ve spolupráci se Sapienza Università di Roma. Program je určen pro zájemce o doktorské studium ve slavistických, bohemistických a germanistických oborech, dále v komparativní literatuře a v příslušných areálových a kulturních studiích. Přihlášky je možné podávat do 31. 7. 2019.

20. ročník kurzu pro studenty Technologického institutu v Monterrey byl zakončen 5. července

8.7.2019
Kurz připravuje Středisko iberoamerických studií FF UK ve spolupráci s kolegy z dalších fakultních pracovišť pro studenty jedné z nejprestižnějších vysokých škol v Latinské Americe.

Společně mezi špičku Evropy

2.7.2019
Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, České vysoké učení technické v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze stojí za vznikem Asociace výzkumných univerzit ČR. Jejím prostřednictvím hodlají společně konkurovat nejlepším světovým univerzitám při cestě k mezinárodnímu výzkumu a vzdělání.