Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

e-Kniha týdne #04: Cambridge Studies in International Relations

23.7.2019
Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučení tohoto týdne patří sérii Cambridge Studies in International Relations. Jak už napovídá její název – série se ve svých titulech zabývá všemi aspekty mezinárodních vztahů z různých perspektiv a různými metodologickými přístupy.

Mezi Prahou a Káhirou. 100 let české egyptologie

23.7.2019
Právě před sto lety se začala psát historie Českého egyptologického ústavu FF UK. Jeho mnohdy trnitou cestu k objevům a úspěchům připomene výstava Mezi Prahou a Káhirou. 100 let české egyptologie, kterou je možné navštívit ve výstavních prostorách Karolina od 2. srpna do 8. září, denně mezi 10–18 hodinou.

Filozofická fakulta UK se zapojí do pátého ročníku Juniorské Univerzity Karlovy

22.7.2019
Cílem projektu je seznámit středoškoláky s chodem univerzity předtím, než se sami stanou vysokoškolskými studenty. Za fakultu v rámci letošního ročníku vystoupí prof. Ivana Čeňková z Ústavu translatologie FF UK. Registrace do projektu proběhne 12. srpna ve 12 hodin.

Na dialog mezi textem a divadlem se zaměřil letošní ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka

19.7.2019
Festival probíhal od 29. června do 6. července a z velké části se na jeho přípravě a realizaci podíleli zaměstnanci, studenti a absolventi Filozofické fakulty UK.

Na FF UK se znovu sjedou zájemci o studium češtiny z celého světa

19.7.2019
Bezmála 150 účastníků z 36 zemí zasvětí čtyři prázdninové týdny v Praze studiu češtiny a hlubšímu poznání české kultury. Letní školu slovanských studií, která proběhne 27. 7.–23. 8. 2019, pořádá již po třiašedesáté Ústav bohemistických studií FF UK.