Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Aktuální výběrová řízení

23.4.2019
FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

Vydavatelství FF UK se mezi 9.–12. květnem představí na veletrhu Svět knihy

18.4.2019
Tituly ze své produkce bude vedle největšího knižního veletrhu v České republice 27. dubna prezentovat také na knižní výstavě Book Me a 8. června na knižním jarmarku Knihex.

Záběrem středověkých jazyků předčí FF UK nejednu velkou evropskou univerzitu. Jen málokterá by byla schopná uvést edici Medium v život

17.4.2019
„Nedostupnost starších textů vrhá na filologii podezření z nudy a zbytečnosti. Přitom je opak pravdou. Mezi archaickými texty najdeme spoustu takových, jež mají co říci k dnešku a které reagují na situace nepříliš odlišné od těch, v nichž stojí současný člověk“, říká o překladové řadě středověkých textů, která vychází na FF UK, vedoucí edice PhDr. Jiří Starý, Ph.D.

Katedra sociologie FF UK spolupořádá devátý ročník konference Naše společná přítomnost. Jeho tématem je odpovědná spotřeba

15.4.2019
Program bude pobíhat 24. dubna v Kampusu Hybernská a 25. dubna v Celetné 20. Hlavní pořadatelkou za Filozofickou fakultu UK je Eva Kyselá.

V sobotu 13. dubna proběhla v egyptské Sakkáře tisková konference k objevu Chuyho hrobky

15.4.2019
Ministr pro památky Egypta dr. Chaled el-Anany na ní oznámil mezinárodní veřejnosti a světovým médiím objev výjimečné hrobky, kterou odkryla archeologická expedice dr. Mohameda Megaheda z Českého egyptologického ústavu FF UK.