Čeština doma a ve světě 1-2/2008

books@ff.cuni.cz

Najdete nás na FacebookuInstagramu

Jana Janoušková (ed.)

Vydavatel: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

ISSN 1210-9339.

Rok vydání: 2008 (1. vydání).

Vazba: V2 – měkké desky.

Rozsah: 113 stran.

Jazyk knihy: český.

Sazba a obálka: Alena Holá.

Doporučená cena: 60,- Kč.

Tiskárna: Reprostředisko MFF UK, Praha.

Anotace

Dvojčíslo časopisu Ústavu českého jazyka a teorie komunikace a Fonetického ústavu má společné téma: mluvená čeština v médiích.

Autoři příspěvků

Jaroslav Bartošek, Barbora Hedbávná, Veronika Homolková, Milan Hrdlička, Lucie Hýblová, Jana Janoušková, Pavel Machač, Zdena Palková, Jaroslava Pokorná, Radka Slavatová, Radek Skarnitzl, Jitka Veroňková, Jan Volín.

Čeština doma a ve světě 3-4/2008

Šárka Zikánová (ed.)

Vydavatel: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

ISSN 1210-9339.

Rok vydání: 2008 (1. vydání).

Vazba: V2 – měkké desky.

Rozsah: 185 stran.

Jazyk knihy: český.

Sazba a obálka: Alena Holá.

Doporučená cena: 60,- Kč.

Tiskárna: Reprostředisko MFF UK, Praha.

Anotace

Dvojčíslo časopisu Ústavu českého jazyka a teorie komunikace a Fonetického ústavu má společné téma: otázky výstavby věty a textu (nová klasifikace základních termínů – rematizátory, textové konektory,… -, zvláštní syntaktické konstrukce,…).

Autoři příspěvků: Zuzanna Bedřichová, Markéta Bendová, Veronika Homolková, Milan Hrdlička, Jan Křivan, Pavla Maxová, Lucie Mladová, Miwa Oi, Martina Otradovcová, Kateřina Rysová, Magdaléna Rysová, Eliška Svobodová, Jitka Wohlgemuthová, Šárka Zikánová.

Objednávky přijímá Referát ediční činnosti Oddělení vědy na adrese edice@ff.cuni.cz.