Kampus Hybernská byl představen na francouzském veletrhu MIPIM

V rámci společné prezentace Prahy, Brna a Ostravy s názvem Czech Cities byl na největší evropské přehlídce nemovitostí a investičních příležitostí představen Kampus Hybernská jako projekt s cílem propojení veřejnosti, kulturních a univerzitních aktivit v prostředí moderní infrastruktury v historickém centru Prahy.

MIPIM patří k nejvýznamnějším globálním evropským fórům v oboru. Letošní, 29. ročník probíhal ve Festivalovém paláci francouzského Cannes od 13. do 16. března 2018 a jeho tématem bylo Mapování světové urbanity. Z České republiky přijelo do Cannes na 50 společností.

Praha: unikátní společný projekt města a univerzity v historickém centru
Praha na veletrhu představí společný projekt hlavního města a Univerzity Karlovy – Kampus Hybernská, jehož cílem je propojení širší veřejnosti a kulturních projektů s aktivitami univerzity v prostředí moderní infrastruktury v historickém centru Prahy. Projekt má dvě fáze, přičemž první (krátkodobá) s názvem „Hybernská ožívá“ od března 2017 cílí na oživení dlouho nevyužitého objektu na adrese Hybernská 4 prostřednictvím vzdělávacích, tvůrčích i kulturních aktivit (festivalů, výstav, debat, přednášek a konferencí). Druhá, ambicióznější fáze předpokládá vybudování moderního komplexu budov pro Univerzitu 21. století. Hlavní město bude rovněž prezentovat projekt Datové platformy, který tvoří základní stavební kámen konceptu Smart City.

zdroj: Tři největší česká města míří na veletrh MIPIM [stavbaweb.cz, 1. března 2018]