24 hodin s FF UK 2019: odborné stáže pro středoškoláky

Jaké je studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy? Přijďte jej zažít!
FF UK nabízí středoškolským studentům odbornou stáž „24 hodin s FF UK“.
Osmý ročník stáží se uskuteční v období od 14. 10. 2019 do 6. 1. 2020.
Úvodní společné setkání proběhne v pátek 18. října od 11:00 v hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 1/2).

Jak se přihlásit?

1. Vyberte si jednu ze zapojených kateder a ústavů, kde byste rádi stáž vykonali. Tu pak uvedete v přihlášce.
  2. Vyplňte on-line přihlášku, přiložte motivační dopis, odešlete. Uzávěrka pro podání přihlášek je 22. září 2019.
  3. Vyčkejte na e-mail se zprávou, zda jste byli vybráni. Ozveme se nejpozději do 1. října.

Jak stáž probíhá?

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy počítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady na stravu či ubytování si student hradí sám.

Katedry a ústavy zapojené do projektu 24 hodin s FF UK v roce 2019/2020:

Český egyptologický ústav
Katedra Blízkého východu
Katedra divadelní vědy
Katedra pedagogiky
Katedra sociální práce
Ústav českého jazyka a teorie komunikace
Ústav Českého národního korpusu
Ústav etnologie
Ústav filosofie a religionistiky
Ústav germánských studií: Nederlandistika
Ústav hudební vědy