24 hodin s FF UK 2018 (odborné stáže)

Filozofická fakulta UK nabízí středoškolským studentům možnost absolvovat odbornou stáž. Již 7. ročník stáží s názvem 24 hodin s FF UK se uskuteční v období od 15. 10. 2018 – 4. 1. 2019. Přihlášky je možné posílat do 17. 9. 2018

Registrace byla ukončena.

Jak stáž probíhá?

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy počítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady stravu či ubytování si student hradí sám.

Společně s projektem Léto s FF UK přispívají stáže k soustavné podpoře nadaných středoškolských studentů v jejich odborném směřování.

Seznam kateder a ústavů, které v letošním roce přijmou studenty na stáž:

Katedra pedagogiky Ústav etnologie
Ústav východoevropských studií Ústav filosofie a religionistiky
Katedra divadelní vědy (FB) Ústav hudební vědy
Ústav Blízkého východu a Afriky Ústav jižní a centrální Asie
Katedra filmových studií Ústav jazyků a komunikace neslyšících
Ústav českého jazyka a teorie komunikace Ústav Českého národního korpusu
Katedra jihoslovanských a balkanistických studií Katedra středoevropských studií (FB)
Katedra psychologie  Ústav pro archeologii  (FB)
Katedra sociální práce  Ústav románských studií

Zážitky studentů z minulého ročníku

• „V rámci této stáže jsem měl možnost podívat se na přednášky i semináře na fakultě na Ústavu filosofie a religionistiky, což mi nejen rozšířilo obzory a znalosti, ale navíc mi umožnilo zjistit, jestli se na fakultě cítím příjemně a jestli bych zde chtěl studovat. Nejvíc jsem si užil přednášku rozebírající Davida Humea a jeho chápání lidské přirozenosti, kde jsem, přestože ještě nejsem studentem, byl schopen pochopit díky srozumitelnému výkladu i myšlenky, které bych těžko interpretoval z textu.“ (Matěj Ballaty, stážista Ústavu filosofie a religionistiky)