24 hodin s FF UK 2017 (odborné stáže)

Filozofická fakulta UK nabízí středoškolským studentům možnost absolvovat odbornou stáž. Již šestý ročník stáží s názvem 24 hodin s FF UK se uskutečnil v období od 16. 10. 2017 do 5. 1. 2018.

Jak stáž probíhá?

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy 2017_plakát na stážepočítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady stravu či ubytování si student hradí sám.

Společně s projektem Léto s FF UK přispívají stáže k soustavné podpoře nadaných středoškolských studentů v jejich odborném směřování.

Seznam kateder a ústavů, které v letošním roce přijmou studenty na stáž:

Centrum genderových studií FF UK  Ústav českých dějin
Katedra andragogiky a personálního řízení  Ústav filosofie a religionistiky
Katedra divadelní vědy (FB) Ústav hudební vědy
Katedra estetiky Ústav informačních studií a knihovnictví
Katedra filmových studií Ústav jazyků a komunikace neslyšících
Katedra logiky Ústav obecné lingvistiky
Katedra pedagogiky Ústav politologie
Katedra psychologie  Ústav pro archeologii  (FB)
Katedra sociální práce  Ústav pro klasickou archeologii (FB)
Katedra středoevropských studií (FB) Ústav románských studií
Ústav českého jazyka a teorie komunikace Ústav řeckých a latinských studií