7. výzva Výzkumného fondu CELSA (prosinec 2022)

Kontakt na FF UK (Grantové oddělení):

lotharfilip.rudorfer@ff.cuni.cz

Univerzitní koordinátor (Evropské centrum RUK):

adela.jiroudkova@ruk.cuni.cz

Předpokládá se, že CELSA podpoří 10-12 nových projektů spolupráce mezi CELSA výzkumníky po dobu 2 let. Podmínkou je vytvoření konsorcia, kde budou minimálně 2 partneři, z nichž jeden musí být vždy KU Leuven. Další podmínkou je, že spolupráce mezi partnery musí vést k podání společného kolaborativního projektu v rámci jednoho z evropských programů (např. Horizon Europe).Oficiální uzávěrka pro podání projektových návrhů je 15.12.2022. K vyhlášení výsledků by mělo přijít v červeneci 2023. Projekty se poté mohou začít realizovat od 1. října 2023. Hlavním cílem fondu je především posilovat vědeckou spolupráci mezi členy, prostřednictvím společného financování výzkumných projektů.

Univerzita Karlova podpoří dva až tři nové projekty na UK a na každý přispěje částkou max 30 000 EUR. RUK nijak nelimituje, co lze hradit (vše na čem se výzkumníci v projektu dohodnou), kromě investičních nákladů a občerstvení. Více informací a pravidla pro sepsání projektového návrhu naleznete zde.

Pokud uvažujete o podání projektu, mohl by se Vám hodit i tento odkaz. Jedná se o výzkumný portál KU Leuven, kde můžete přehledně filtrovat mezi týmy a projekty dle disciplin, které Vás zajímají a poté vědce oslovit s žádostí o případný společný projekt CELSA.

Interní pokyny – prosíme všechny zájemce o zaslání rozpočtu a draft projektu nejpozději do 22.11.2022 na email lotharfilip.rudorfer@ff.cuni.cz.

Kompletní návrhy poté prosím zasílejte na stejnou adresu nejpozději do 13.12.2022.