Na Světě knihy se konal večer věnovaný kavkazské literatuře

V rámci letošního mezinárodního knižního veletrhu proběhl ve čtvrtek 11. května 2023 v Čítárně Kampusu Hybernská kavkazský večer věnovaný nejenom literaturám tohoto regionu, ale také tanci. Večerem prováděla doc. Ivana Bozděchová z Ústavu českého jazyka a teorie komunikace FF UK a ukázky z povídek četla se spolueditorkou antologie Sari gelin Mgr. Klárou Choulíkovou z Ústavu filosofie a religionistiky FF UK.

Tradiční taneční umění kavkazského regionu předvedla Tereza Richter Štojdlová, tanečnice a studentka Ústavu Blízkého východu FF UK.

Program se zaměřil zejména na ázerbájdžánské umění a literaturu v souvislosti s antologií povídek Sari gelin, jež před rokem vyšla v nakladatelství Karolinum v překladu Shebnem Asadové. Antologie a její ázerbájdžánská překladatelka se krátce objeví v dokumentárním cyklu České televize Postřehy odjinud – Ázerbájdžán očima Petra Voldána, konkrétně ve 13. dílu s názvem České stopy v Ázerbájdžánu.

Foto: revue Prostor, Adriána Vančová