Cenu Učené společnosti ČR 2023 obdržela studentka FF UK Adéla Tichá

Cenu pro vysokoškolské studenty obdržela studentka navazujícího magisterského programu sinologie za svou bakalářskou práci „Feng Zikai jako hudební pedagog“ na valném shromáždění Učené společnosti 15. května 2023.

Adéla Tichá se ve své práci zaměřila na popsání a analýzu pedagogických metod využívaných Feng Zikaiem, jednou z nejvýznamnějších postav čínské kultusiry 20. století, při jeho pedagogické činnosti v oblasti hudby.

Autorka se kromě samotné analýzy pedagogických metod zaměřuje také jeho inspiraci v západní hudbě, kterou Feng Zikai začal v období Májového hnutí jako první implementovat do čínské kultury, a stal se tak přední osobností, díky které se do té doby velmi izolovaná čínská kultura otevřela zahraničním kulturním vlivům.