Univerzita Karlova pořádá International Women’s Day in Science at CU

Mezinárodní den žen ve vědě na Univerzitě Karlově proběhne 8. března v Kampusu Hybernská v sále 3A od 18:00. Událost oslaví dva významné dny – Mezinárodní den žen a Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, a vystoupí na ní ženy napříč obory z řady různých zemí, z nichž řada působí na fakultách a dalších součástech UK. Celý večer bude probíhat v angličtině.

Promítat se bude dokumentární film „Picture a Scientist“, po kterém proběhne diskuze vědkyň ze zahraničí působící na UK, ve které popíší své zkušenosti v mezinárodní akademické sféře. Debatu bude moderovat předsedkyně Rady pro rovné příležitosti na UK prof. Věra Sokolová z Fakulty humanitních studií UK.

V debatě vystoupí také dr. Anna Tropia z Ústavu filosofie a religionistiky FF UK a doc. Clare Wallace z Ústavu anglofonních literatur a kultur FF UK.

O práci zahraničních vědkyň na Univerzitě Karlově se můžete dočíst více v článku na UK Forum, který vyšel u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě.