Na Filozofické fakultě UK se uskuteční debata o odkazu spisovatele Henryho Millera

Debata “I am singing”: Prague Debate on the Legacy of Henry Miller se bude konat 31. března 2023 od 18:00 na hlavní budově FF UK v místnosti 326. Program organizuje a moderuje vyučující zahraničního studijního programu ECES na FF UK dr. Ondřej Skovajsa.

Pražská debata se koná u příležitosti stého výročí okamžiku, kdy se americký spisovatel Henry Miller (1891–1980) v roce 1923 v New Yorku seznámil s June Edith Mansfield, která ho přesvědčila, aby opustil práci ve Western Union, vydal se na cestu do Evropy a věnoval se psaní.

Setkání se můžete zúčastnit také přes Zoom. Celý program probíhá v angličtině.

Na Zoomu se debaty zúčastní:

• Katy Masuga, spisovatelka a odbornice na Henryho Millera z University of Washington v Paříži,
  • James Decker, odborník na modernismus a Henryho Millera z Illinois Central College.

Prezenčně se zúčastní:

• Igor Indruch, vydavatel, překladatel knih Sexus, PlexusNexus do češtiny,
  • David Vichnar, odborník na modernismus z Ústavu anglofonních literatur a kultur FF UK.

Akci zahájí vystoupení Hany „Stinky“ Lundiakové.