Proběhl 30. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se v Chebu konala soutěž pořádaná chebským gymnáziem a jeho vyučujícím Miroslavem Stulákem. Na odborné garanci soutěže se tradičně podílí i pracovníci FF UK.

V letošním roce v roli konzultantů-historiků zasedli prof. Jan Rychlík a prof. Milan Hlavačka z Ústavu českých dějin FF UK spolu s doc. Jakub Rákosníkem z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK. Konzultanti se obvykle podílí na přípravě soutěžních otázek, na jejich kontrole a zároveň pak osobně předsedají závěrečnému kolu. Chronologický záběr soutěže se každý rok mění, přičemž letošní ročník se soustředil na období druhé světové války.

Do krajských kol soutěže, jež se konají ve všech 22 krajích Česka i Slovenska, se hlásí obvykle kolem 250 gymnázií. Do závěrečného kola, jež probíhá v Chebu, postupují studentské týmy z méně než třetiny přihlášených škol. Vítězi se letos stali studenti gymnázia z Ostrova nad Ohří Ondřej Kuchař, Jan Šnobl a Dan Mokrusch.