Oddělení skandinavistiky ÚGS FF UK vypisuje interní výběrové řízení pro výuku volitelných předmětů

V rámci vzdělávajícího projektu Česko-severská memorabilia se vypisuje oborová praxe pro doktorandy a postdoktorandy. Jedná se o výuku dějin nebo kultur severní Evropy, popřípadě výuky dějin malých národů (bez omezení regionu). Termín odevzdání žádostí na letní nebo zimní semestru 2023 je 30. prosinec 2022.

Výuka akademického kurzu je spojena s finanční odměnou za jeho přípravu a realizaci včetně účasti na týdenním školení na Univerzitě NTNU v Trondheimu (2. či 3. týden v květnu 2023), ta činní 60 000 Kč na semestr. Mzda bude vyplacena formou DPP.

Zájemci z řad studentů či absolventů FF UK se mohou přihlašovat přes e-mail vendula.hingarova@ff.cuni.cz, kde uvedou návrh kurzu (název a anotace) a základnu údaje: jméno, email, název disertační práce a případně termín obhajoby.

Praxe probíhá v rámci projektu Česko-severská memorabilia – demokracie a aktivní občanství ve vysokoškolské výuce podpořeného Fondy EHP (EHP-CZ-ICP-4-009).