Je vyhlášeno Stipendium Borise Němcova

V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině vyhlašují Nadace Borise Němcova za svobodu, Ziminova nadace a Filozofická fakulta UK pět dvouletých stipendií pro ukrajinské občany a občanky.

Stipendium je určeno lidem ve věku 18–26 let, kteří nejsou zapsáni v žádném studijním programu na žádné vysoké škole (a nemohou tedy žádat o stipendia MŠMT ČR), ale mají zájem o studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

O stipendijním programu:

• Stipendium ve výši 15 000 Kč měsíčně po dobu prvních 12 měsíců.
    • V tomto období musí student/ka absolvovat intenzivní kurz češtiny v rámci programu Czech Studies (bude probíhat od května 2022). Kurz si student/ka hradí sám/sama za sníženou cenu 4 800 Kč měsíčně.
    • Student/ka se v tomto období připravuje k přijímací zkoušce vybraného studijního programu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a může navštěvovat příslušné přednášky na fakultě.
  • Stipendium ve výši 15 000 Kč měsíčně po dobu následujících 12ti měsíců bude přiznáno za podmínky, že student/ka složí přijímací zkoušku a stane se řádným/ou studentem/kou.
  • Filozofická fakulta může na požádání poskytnout bezplatné ubytování
  • Žadatelé musí předložit písemný doklad nebo prohlášení o své finanční situaci
  • Žadatelé budou na základě vyplněné přihlášky vyzváni emailem k dodání kopie cestovního pasu a dokladu o ukončeném středoškolském vzdělání.

Jak se přihlásit do programu:

• Vyplňte prosím formulář zde
  • Termín: do 20. dubna 2022 (stipendijní program začíná v květnu 2022)
  • Pokud máte nějaké dotazy, napište nám na UKraine@ff.cuni.cz.

Filozofická fakulta UK spustila nový web na pomoc lidem z Ukrajiny, kde naleznete veškeré informace o možnostech studia na FF UK i další druhy podpory.