Ústav bohemistických studií FF UK zve na videopředstavení básně Deník rychlého člověka

Studenti češtiny jako cizího jazyka si připravili videopředstavení české básně od současného autora a překladatele Tomáše Míky, která vyšla ve stejnojmenné sbírce v roce 2007 (Argo). Premiéra proběhne ve čtvrtek 24. února od 18:30 na kanále YouTube zde.

Na divadelním semináři pro studenty češtiny jako cizího jazyka se v zimním semestru 2021 sešli účastníci z Číny, Itálie, Ukrajiny a Polska. Všechny spojuje hlavní téma básně, které je pro všechny jejich kultury příznačné.

K dispozici jsou české titulky pro potřeby studentů ČJC a pro neslyšící a také anglické titulky, které obsahují překlad básně provedený samotným autorem ve spolupráci s Bernie Higgins.

Pedagogické vedení: Ilona Starý Kořánová
kamera: Edita Kainrathová