VEŘEJNÉ ZAKÁZKY - PROFIL ZADAVATELE

Pá: 9:00 – 11:00 a 13:00 – 14:00

Výběrové řízení na pozici Vývojář softwarových nástrojů / webových aplikací

Kdo jsme?

Ústav Českého národního korpusu se zabývá především systematickým mapováním češtiny v mnoha jejích podobách a žánrech (včetně češtiny psané i mluvené) prostřednictvím vytváření a zpřístupňování rozsáhlých databází autentických textů – jazykových korpusů. Ty slouží zejména jazykově orientovanému výzkumu v oblasti společenských a humanitních věd.

Nedílnou součástí těchto aktivit je také vývoj specializovaných aplikací pro uživatelskou práci s korpusy, poskytování konzultací a školení, analýza uživatelských dat a poskytování datových balíčků pro specifické účely, zejména pro počítačové zpracování přirozeného jazyka. Webová rozhraní pro práci s korpusy jsou spolu s uživatelskou podporou (manuály, kurz práce s korpusem, on-line poradna atd.) a dalšími aktivitami projektu soustředěna na portálu http://www.korpus.cz/. Projekt Český národní korpus má více než 8 000 registrovaných aktivních uživatelů, celkový počet dotazů položených do některého z rozhraní přesahuje 1 milion ročně.

Náplň práce:

• vývoj, úpravy a vylepšování uživatelských webových aplikací pro práci s jazykovými korpusy
  • spolupráce na jejich návrhu z uživatelského hlediska

Požadujeme:

• dobrá orientace v linuxovém prostředí
  • schopnost analyzovat problém a hledat optimální řešení
  • samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost
  • ochota se neustále učit
  • angličtina (alespoň pasivně)

Výhodou:

• Git, PHP, XML, zkušenost s vizualizací dat, fulltextem či dokumentovými databázemi

Nabízíme:

• zajímavou práci v netradičním a perspektivním oboru
  • zaškolení a příležitost k profesnímu růstu
  • inspirující akademické prostředí
  • stabilní zázemí největší české humanitní fakulty
  • klidné pracovní prostředí v centru Prahy blízko metra
  • příjemný pracovní kolektiv
  • pružnou pracovní dobu
  • fakultní program benefitů: http://www.ff.cuni.cz/benefity
  • práci vhodnou i pro absolventy

Úvazek:

1,0 (možnost i částečného úvazku) sjednaný na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení.

Možnost nástupu:

Podle dohody.

Způsoby přihlášení:

Motivační dopis a podrobný strukturovaný životopis zasílejte nejpozději do 31.12. 2021 e-mailem k rukám Michala Křena, a to na e-mailovou adresu michal.kren@ff.cuni.cz.