Univerzitní soutěž pro Hyb4City na pilotní expozici vzdělávacího centra Didaktikon v Kampusu Hybernská

Univerzita Karlova v rámci projektu Hyb4City vyhlašuje soutěž na realizaci pilotní části interaktivní popularizační vědecké expozice v Kampusu Hybernská, která by se stala základem budoucího vzdělávacího minicentra s pracovním názvem Didaktikon.

Účelem vznikající expozice je inovativními didaktickými přístupy zprostředkovávat poznání ze znalostních domén Univerzity Karlovy žákům středních a základních škol, občanům města Prahy a také široké veřejnosti. Účelem minicentra Didaktikon je netradiční představení několika vědeckých problémů v kontextu celospolečenských výzev, přičemž je položen důraz na nutnost jejich mezioborového řešení.

Soutěž je určena pro akademické pracovnice/pracovníky UK a/nebo studentky/studenty UK.

základní termíny:

příjem přihlášek: 24. května 2021 – 27. června 2021

vyhodnocování návrhů projektů: 28. června 2021 – 15. srpna 2021

vyhlášení výsledků soutěže: konec srpna 2021

začátek řešení projektu: září 2021

předpokládaná instalace/realizace exponátu v prostoru Kampusu Hybernská: listopad 2021 – únor 2022

ke stažení:

pilotní výzva 2021