[Aktualizováno] Aktuální provoz knihoven FF UK

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, věnujte prosím pozornost následujícím informacím o provozu knihoven:

Provoz knihoven FF UK zůstává nezměněn, knihovny fungují nadále ve stejném režimu jako dosud. Více informací o současném režimu výpůjčních služeb najdete v této aktualitě.

Vzhledem k novým přísnějším opatřením a omezením pohybu dále informujeme –

1. Výpůjčky končící v období omezení pohybu budou automaticky prodlouženy do 1. 4. 2021. Sledujte prosím své čtenářské konto!
  2. V období 1. až 31. 3. 2021 bude pozastaveno načítání zpozdného.
  3. Z výše uvedeného vyplývá, že v období 1. až 31. 3. 2021 není vracení knih prostřednictvím biblioboxu nutné ani knihovnou vyžadované. Biblioboxy nicméně zůstávají nadále přístupné uživatelům v otevírací době budov.

Informace pro studenty [aktualizováno 3. 3. ]

Cesta pro rezervovanou knihu do knihovny je součástí přípravy na zkoušku a potvrzení o splněné rezervaci knihy, spolu s průkazem studenta lze předložit k ověření oprávnění cestování mezi okresy. Výzva k vyzvednutí knihy musí obsahovat tuto větu: Výpůjčka knihy je nezbytnou součástí přípravy na zkoušku na Univerzitě Karlově a není jí možné realizovat jinou formou než osobní návštěvou v knihovně. Student by měl mít u sebe ISIC a zároveň potvrzení o rezervaci knihy. Student si také může vygenerovat potvrzení o studiu ze SIS.

Upozornění: Knihovna FF UK si vyhrazuje právo výše uvedené informace změnit v návaznosti na vývoj situace.

Informace pro veřejnost

Nadále zůstává v platnosti pozastavení všech služeb knihoven FF UK uživatelům z řad veřejnosti (tzn. netýká se studentů a zaměstnanců UK). Přístup veřejnosti do budov FF UK včetně vstupu za účelem vrácení knih není od 17. 3. 2021 umožněn.

Odkazy a kontakt

• V případě dotazů na provoz knihoven se neváhejte obracet na knihovna@ff.cuni.cz
  • Pro rychlé ověření aktuálního provozu knihoven FF UK doporučujeme sledovat semafor na domovské stránce Knihovny FF UK: ff.cuni.cz/knihovna