Vyjádření vedení Filozofické fakulty UK k uctění památky Milady Horákové

Filozofická fakulta UK samozřejmě odsuzuje justiční vraždu Milady Horákové spáchanou komunistickým režimem a všechny další zločiny komunismu. Filozofická fakulta UK se samozřejmě plně hlásí k tomu, že komunistický režim v Československu byl „zločinný, nelegitimní a je zavrženíhodný“ a že „Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii“ (viz zákon o protiprávnosti komunistického režimu).

Jak jsme před několika dny informovali organizátory kampaně Milada 70, Filozofická fakulta UK uctí památku Milady Horákové pietním vyvěšením černého praporu ve dnech 26.–27. 6. – tedy jedním ze způsobů, k nimž sami organizátoři vyzývají.

Památce Milady Horákové chceme věnovat víc než dvě slova na banneru v nadživotní velikosti. Proto nyní připravujeme dva rozsáhlejší texty, které osobnost a odkaz Milady Horákové přiblíží v širších souvislostech.

Současný rozruch v médiích a na sociálních sítích je zbytečný – jak jsme si nyní s organizátorem kampaně Michalem Gregorinim potvrdili, jde nám všem o stejnou věc.

za vedení Filozofické fakulty UK

doc. Michal Pullmann, děkan