Psychologové FF UK radí, jak zvládat „domácí školu“ i karanténu

Jak si nastavit práci i volný čas, jak o sebe pečovat a komunikovat nebo jak skloubit home office s domácí školou, radí odborníci z Katedry psychologie FF UK.

Práce z domova, do toho péče o domácnost a navíc ještě řešení rodinných vztahů či sporů – to vše na velmi omezeném prostoru. Koronavirová epidemie přinesla do desetitisíců českých domovů novou, neznámou situaci. Jak domácí „ponorku“ přežít a zachovat si pokud možno čistou mysl? „Každý člen domácnosti by měl mít možnost najít si nějaké místo jen sám pro sebe,“ doporučují v této těžké situaci psychologové z Filozofické fakulty UK.

Kdo má malé děti, už moc dobře ví, že home office není s domácí školkou či školou tak úplně snadné skloubit. „Domácí samostudium je trochu šok pro všechny – učitele, rodiče i děti,“ říká expertka na vzdělávání doc. Lenka Krejčová. „Za takových okolností je důležité co nejvíce dětem zachovat alespoň nějaké jistoty a jiné si společně s nimi budovat.“

Celé znění článků najdete na webu univerzitního časopisu i-Forum: